11 Şubat 2015 Tarihli Günün Gündemi

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KÜBA’DA

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kolombiya-Türkiye İş Forumu’nun ardından Küba’ya hareket ediyor.-Erdoğan, Jose Marti Anıtı’nı ziyaret ediyor, resmi karşılama töreninin ardından Küba ve Türkiye heyetler arası görüşmeye katılıyor. Onuruna verilen resmi öğle yemeğinin ardından Erdoğan, eski Havana ile Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezi’ni ziyaret ediyor.

-TBMM BAŞKANI ÇİÇEK’İN PROGRAMI

-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Parlamenterler Türk Müziği Korosu’nun “Yeni Yıl Konseri”ni izliyor. (Saat: 18.30)

-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN PROGRAMI

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Resmi Konutu’nda Özel Güvenlik Toplantısı’na katılıyor, Başbakanlık Merkez Bina’da Bakanlar Kurulu’na başkanlık ediyor. (Saat: 11.30/14.00)

-Davutoğlu, gayrimüslim azınlık temsilcileri ve kanaat önderleri ile Ankara Palas’ta yemekte bir araya geliyor. (Saat: 20.00)

-CHP MYK TOPLANIYOR

-CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Genel Merkez’de toplanıyor. (Saat: 15.00)

-KILIÇDAROĞLU’NUN PROGRAMI

-CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da CHP İl Başkanı Murat Karayalçın’ı ziyaret ediyor ve İl Yönetimi ile toplantıdan sonra Ankara’ya dönüyor. (Saat: 10.00)

-TBMM GENEL KURULU

-Meclis Genel Kurulu’nda Askeri Ceza Kanunu’nun görüşmelerine devam ediliyor. (Saat: 14.00)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI BABACAN İSTANBUL’DA

-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Küresel Yönetişimin Dönüşümü” başlıklı T20 Türkiye açılış toplantısına katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN BOZKIR BELÇİKA’DA

-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Belçika’da çeşitli temaslarda bulunuyor.

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-HDP Milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ile Altan Tan, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ve CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/12.00/12.30/13.00/14.00/14.30/15.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR

- Adalet Komisyonu’nda İnsan Zararları Mahkemelerinin Kuruluş ve Görevlerine Dair Kanun Teklifi görüşülüyor. (Saat: 10.30)

-TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun görüşülüyor. (Saat: 11.00)

-Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu’nda kadına yönelik şiddet olaylarına medyanın yaklaşımı, haberlerde kullanılan dil ve çözüm önerileri üzerine Gazeteciler Balçiçek İlter, Oral Çalışlar, Belma Akçura ile Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiler Dursun sunum yapıyor. (Saat: 14.30)

-MOTORLU KARA TAŞITLARI

-TÜİK, Aralık 2014 Motorlu Kara Taşıtlarını açıklıyor. (Saat: 10.00)

-ÖDEMELER DENGESİ İSTATİSTİKLERİ

-Merkez Bankası, Aralık 2014 Ödemeler Dengesi İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-TOKİ’YE 5 YILDA 39 BİN 243 DAVA AÇILDI

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 5 yılda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na 39 bin 243 dava açıldığını bildirdi.

Kaynak: http://www.egitimhaberci.com/haber-35903-anka-11-subat-2015-carsamba-gundemi.html