19 Mart 2015 Tarihli Gündem

 

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN PROGRAMI

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “100. Yılında Dünya Savaşının Belgeleri” konulu Dünya Arşiv Yöneticileri Kongre ve Sergisi’nin açılışına katılıyor.-Harp Akademileri Komutanlığını ziyaret edecek Erdoğan, Birlik Vakfı tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu kompozisyon yarışmasının ödül töreninde bulunuyor. (Saat: 10.00/13.00/15.00)

-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN PROGRAMI

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Resmi Konutu’nda MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı kabul ediyor ve parti genel merkezinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. (Saat: 09.00/ 10.00)    

-KILIÇDAROĞLU ELAZIĞ’DA

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu özel uçakla Ankara’dan Elazığ’a hareket ediyor. Elazığ’da çeşitli ziyaretlerde bulunacak ve sivil toplum örgütleri ile kanaat önderlerini dinleyecek olan Kılıçdaroğlu, CHP’nin temel ve yerel sorunlara ilişkin görüşlerini açıklıyor. Kılıçdaroğlu, CHP Elazığ İl Örgütünü de ziyaret ettikten sonra Ankara’ya dönüyor.

-TBMM GENEL KURULU

-Meclis Genel Kurulu’nda içinde internete ilişkin düzenlemelerin de yer aldığı Torba Teklifin görüşmelerine devam ediliyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ile AB Komisyonu CHP Üyeleri, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve CHP Konya Milletvekili Atilla Kart TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.15/11.30/12.00/12.30/13.00/13.30)

-PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

-Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in TBMM Üyeliği Kanunu Teklifi görüşülüyor. (Saat: 14.30)

-İÇİŞLERİ KOMİSYONU

-İçişleri Komisyonu, Hükümetin talebi üzerine komisyona geri verilen 684 sayılı Kanun Tasarısı'nın 68 ile 130. maddelerini görüşmek üzere toplanıyor.

-BAKAN ÇELİK’İN PROGRAMI

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Atatürk Kültür Merkezi’nde Rize Tanıtım Günleri Açılış Programına katılıyor. (Saat: 10.30)

-BAKAN BOZKIR’IN PROGRAMI

-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, TBMM’de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısına katılıyor. (Saat: 09.30)

-Bozkır ve beraberindeki heyet, resmi temaslarda bulunmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan Brüksel’e hareket ediyor.

-BAKAN CANİKLİ’NİN PROGRAMI

-Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Ankara Rixos Otel’de “18. Geleneksel Tüketici Ödülleri Töreni”ne katılıyor. (Saat 10.00)

-CHP’DEN “FİŞLEME” TEKLİFİ

-CHP, fişlemenin yasaklanması için kanun teklifi verdi. Teklife göre kişinin açık rızası olmaksızın kişisel verileri herhangi bir şekilde elde edilemeyecek, kaydedilemeyecek, arşivlenemeyecek.

Kaynak: www.egitimhaberci.com/haber-38151-anka-19-mart-2015-persembe-gundemi.html