26 Mart 2015 Tarihli Gündem

 

-FİLDİŞİ SAHİLİ CUMHURİYETİ  CUMHURBAŞKANI VATTARA ANKARA’DA

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fildişi Sahili Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Alassane Vattara'yı Cumhurbaşkanı Sarayı’nda resmi törenle karşılıyor. Baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleniyor.


-Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fildişi Sahili Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vattara onuruna Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda akşam yemeği veriyor. (Saat: 17.30/17.45/18.30/19.45/20.00)

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN PROGRAMI

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanlığı’nı ziyaret ediyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu kabul ediyor. (Saat:11.00/13.30)

-KILIÇDAROĞLU’NUN PROGRAMI

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ODTÜ Vişnelik’te “genç işsizlerle” bir araya geliyor.

-CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara’dan Elazığ’a hareket ediyor. Elazığ’dan kara yoluyla Tunceli Pertek’te düzenlenen toplantıya katılıyor. (Saat: 09.30/16.00)

-TBMM GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu’nda, İç Güvenlik Paketi’nin görüşülmeyen maddeleri ile Torba Teklif görüşülüyor. (Saat: 14.00)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ EDİRNE’DE

-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Büyük Sinagogu’nun açılışında bulunuyor. Valiliği, belediyeyi ve partilerinin il başkanlığını ziyaret ediyor. (Saat:11.20-15.30)

-BAKAN  ZEYBEKCİ İSTANBUL’DA

-Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye-Polonya İş Forumu’na ve Türkiye'nin EXPO Milano 2015’e katılımıyla ilgili tanıtım etkinliğinde bulunuyor. (Saat: 10.00/18.00)

-BAKAN YILDIZ İSTANBUL’DA

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol ile kahvaltılı basın toplantısı düzenliyor. Enerji Verimliliği Derneği binasının açılışına ve Enerji Verimli Ürün Etiketi tanıtım programına katılıyor. (Saat: 09.30/11.00)

-BAKAN IŞIK İSTANBUL’DA

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Asansör Fuarı’na ve Conrad Otel’de Otomotiv Sanayii Derneği’nin 40. Yıldönümü etkinliğine katılıyor. (Saat: 10.30/12.30)

-BAKAN İSLAM VE BAKAN EROĞLU’NUN PROGRAMI

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında düzenlenen “Bereket Ormanı”nın açılışına katılıyorlar.

-Bakan Eroğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından gerçekleştirilen programda bulunuyor. (Saat: 11.00/19.30)

-BAKAN ÇELİK’İN PROGRAMI

-Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bakanlık’ta düzenlenen Memur Sendikaları Danışma Kurulu toplantısına katılıyor. (Saat: 10.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/12.00/13.30)

-DIŞİŞLERİ KOMİSYONU

-TBMM Dışişleri Komisyonu’nda, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Komisyonu Arasında Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA II) Çerçevesinde Birlik Tarafından Türkiye Cumhuriyetine Yapılacak Mali Yardımın Uygulanmasına İlişkin Düzenlemeler Hakkında Çerçeve Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor. (Saat: 12.00)

-CANLI HAYVAN VE HAYVANSAL ÜRÜN FİYATLARI VE ÜRETİM DEĞERİ

-TÜİK, 2014 yılı Canlı Hayvan ve Hayvansal Ürün Fiyatları ve Üretim Değerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-DÜNYA BANKASI KÜRDİSTAN BÖLGESEL YÖNETİMİ RAPORU: PATLAK VEREN İNSANİ KRİZ VE DÜNYADAKİ BÜYÜK FELAKETLER ÖLÇÜSÜNDE

-Dünya Bankası Uzmanı Sibel Kulaksız’ın “Kürdistan Bölgesel Yönetimi: Suriye İhtilafı ve DAEŞ İsyanının Ekonomik ve Sosyal Etki Değerlendirmesi” başlıklı raporu yayınlandı. Rapor, Irak’ın kuzeyinde yaşanan krizin etkileri ve giderilmesi için diyaloğa girecek yerel ve merkezi hükümet yetkilileriyle uluslararası toplum için veri sağlamayı amaçladı.

-DB: Kriz, Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Bağdat’tan transferlere olan güçlü ihtiyaç ve bu konudaki kırılganlığını ve diğer sektörlerin Irak Kürt Bölgesi ekonomisine doğrudan katkısının yetersizliğini gösterdi. Bu, özel sektör öncülüğündeki ekonomik çeşitlendirmeye olan bilinen ihtiyacın altını çizdi.

Kaynak: http://www.egitimhaberci.com/haber-38502-anka-26-mart-2015-persembe-gundemi.html