27 Mart 2015 Tarihli Gündem

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARABÜK’TE

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karabük’te Belediye Başkanlığı ve Valiliği ziyaret ediyor, toplu açılış törenine katılıyor. (Saat: 13.45/16.00/14.15)


-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN PROGRAMI

-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti genel merkezinde seçim çalışmalarında bulunuyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN MÜEZZİNOĞLU VE BAKAN ŞİMŞEK İSTANBUL’DA

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bomonti IC Hilton Hotel’de “Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü’nün Proje Finansman Sözleşmeleri İmza Töreni”ne katılıyor. (Saat: 15.00)

-BAKAN İSLAM SAKARYA’DA

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Değerlendirme Toplantısı’na katılıyor. Şehit Can Tayfur Tayanç’ın ailesini ve Hendek Melek Nişancı Huzurevi’ni ziyaret ediyor. Sakarya ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen “Sakarya’nın Yıldızları” ödül törenine katılıyor. (Saat: 14.00/18.20/19.15)

-BAKAN IŞIK BURSA’DA

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi’nde Yerli Malı Belgesi Tanıtımı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destekleri konulu toplantıya katılıyor. Bursa İhtisas Deri OSB Binası’nın açılış törenine ve Deri OSB Yönetimi ile Tabaklar Camii temel atma törenine katılıyor. Bosch Fren Sistemleri Fabrikasının açılışında bulunuyor. Hilton Otel’de Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Durmazlar Makina Raylı Sistem arasında imzalanacak anlaşmanın imza törenine katılıyor. (Saat: 10.00-18.00)

-BAKAN CANİKLİ İSTANBUL’DA

-Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından Wyndham Grand’da düzenlenen “Türkiye-Fildişi Sahili İş Forumu”na katılıyor. (Saat: 12.00)

-BAKAN AVCI İSTANBUL’DA

-Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Tophane-i Amire’de, “Kelm’dan Kalem'e Büyük Buluşma Sergisi”ni geziyor. (Saat: 10.30)

-BAKAN BOZKIR İTALYA’DA

-AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Toskana Bölge Başkanı Enrico Rossi ve İtalya Temsilciler Meclisi NATO Parlamenter Asamblesi Heyet Başkanı Andrea Manciulli’nin de katılımlarıyla, Floransa Belediye Başkanı Dario Nardella’nın, onuruna vereceği yemeğe katılıyor.

-TBMM GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu toplanıyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-DGP Genel Başkanı İdris Bal, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/13.00/14.00/14.30)

-ULUSLARARASI REZERVLER VE DÖVİZ LİKİDİTESİ

-Merkez Bankası, Merkez Bankası Uluslararası Rezervler ve Döviz Likiditesini açıklıyor. (Saat:10.00)

-KATI YAKITLAR

-TÜİK, Ocak 2015 Katı Yakıtları açıklıyor. (Saat:10.00)

-GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPAN YABANCI VE VATANDAŞLAR

-Kültür ve Turizm Bakanlığı, Şubat 2015 Giriş-Çıkış Yapan Yabancı ve Vatandaşları açıklıyor. (Saat: 11.00)

-ENERJİ BAKANI, DOĞALGAZIN PAHALI ALINDIĞI İDDİALARINA “TİCARİ GİZLİLİK” DEDİ

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya’dan doğalgazın pahalı alındığı iddialarına, “Anlaşmaların hükümleri ticari gizlilik içermektedir. Gizli tutulan konuların açıklanması anlaşmaya aykırılık teşkil eder” yanıtını verdi.

Kaynak: http://www.egitimhaberci.com/haber-38562-anka-27-mart-2015-cuma-gundemi.html