1 Nisan 2015 Tarihli Gündem

 

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ROMANYA'DA

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bükreş’te temaslarda bulunuyor.-TBMM GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu’nda, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi görüşülüyor. (Saat: 14.00)

-HDP LİDERLERİ DEMİRTAŞ VE YÜKSEKDAĞ’IN PROGRAMI

-HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, parti genel merkezinde seçim çalışmaları yürütüyor.

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/13.00/14.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR

-TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu, Aile ve sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katılımıyla toplanıyor. (Saat: 14.30)

-BAKAN ŞİMŞEK İSTANBUL’DA

-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 10. Türk-Arap Ekonomi Forumu’nun açılışına ve “Türk-Arap Ekonomik Ortaklığında Sonraki Aşama” konulu panele katılıyor. (Saat: 09.00/10.45)

-BAKAN AVCI ESKİŞEHİR’DE

-Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, II. İnönü Zaferi’nin 94. Yılı Kutlamaları Çerçevesinde yapılacak törene katılıyor.

-Bakan Avcı, Osmangazi Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finali Sergisi’ni ziyaret ediyor. (Saat: 12.00/16.00)

-BAKAN MÜEZZİNOĞLU’NUN PROGRAMI

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) ile ilgili son gelişmelerin paylaşılacağı basın toplantısına ve Rixos Otel’de düzenlenen Ulusal Kanser Haftası Sempozyumu’na katılıyor. (Saat: 10.00/11.00)

-SAVCI KİRAZ’IN ŞEHİT OLMASI

-İstanbul Adliyesi’nde teröristlerce rehin alınan ve operasyonun ardından ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın hayatını kaybetmesine ilişkin gelişmeler ile Kiraz için öğle namazına müteakip düzenlenecek cenaze töreni takip ediliyor. (Saat: 13.00)

-BÜYÜK ELEKTRİK KESİNTİSİ

-Dün Türkiye’nin birçok ilinde yaşanan büyük elektrik kesintisine ilişkin gelişmeler, olayın nedenleri hakkında yapılan incelemeler takip ediliyor.

-İHRACAT VERİLERİ

-TİM, Aralık ayı ihracat verilerini açıklıyor. (Saat: 11.00)

-TÜİK VERİLERİ

-TÜİK, 2013-2014 Bitkisel Ürün Denge Tabloları verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

Kaynak: http://www.egitimhaberci.com/haber-38779-anka-1-nisan-2015-carsamba-gundemi.html