2 Nisan 2015 Tarihli Gündem

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN PROGRAMI

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'ni ziyaret ediyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul ediyor. (Saat: 12.00/14.00/15.00/16.00/17.0018.30)

-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN PROGRAMI

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü’nde İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi hakkında basın toplantısı düzenliyor.

-Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i Başbakanlık Çankaya Köşkü’nde kabul ediyor.

-Başbakan Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nde seçim çalışmalarında bulunuyor. (Saat: 10.00/12.00/13.00)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI ARINÇ ALMANYA’DA

-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Köln’de Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından düzenlenen etkinliğe katılıyor.

-BAŞBAKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ

-Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Merkez Bina’da Suriye Koordinasyon Toplantısı’nda bulunuyor. (Saat: 10.30)

-BAKAN YILDIZ’IN PROGRAMI

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “12. Uluslararası Petrol, LPG ve Teknoloji Fuarı Petroleum İstanbul” programına katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN BOZKIR İSTANBUL’DA

-AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde Esenler Belediyesi’nin 6. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılıyor. (Saat: 19.00)

-BAKAN ÇAVUŞOĞLU MOLDOVA’DA

-Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moldova Dışişleri ve Avrupa Entegrasyon Bakanı Natalia Gherman ile görüşüyor. Moldova Cumhurbaşkanı Nikolay Timofti ve Başbakan Kiril Gaburici tarafından kabul ediliyor.

-Bakan Çavuşoğlu, Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi’ni de ziyaret ediyor.

-TBMM GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu’nda İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı’nın görüşmelerine başlanıyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-TBMM Genel Kurulu’nda, MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/12.00/12.30/13.00/14.00)

-EVLENME VE BOŞANMA İSTATİSTİKLERİ

-TÜİK, 2014 yılı Evlenme ve Boşanma İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-IMF’YE GÖRE ECEVİT KRİZİ SONRASI KOBİ’LERE DESTEK POLİTİKASI AHLAKİ TEHLİKE İÇERDİ, SINIRLI BAŞARI SAĞLANDI

-IMF’nin “Avrupa’daki KOBİ’lerin Sorunlu Kredileriyle Başa Çıkmak” başlıklı Uzman Müzakere Notu’nda, Ecevit hükümetinin neden olduğu büyük ekonomik kriz sonrası KOBİ kurtarma çabalarını “Temelde, 21 ticari bankanın sınırlı ilgisi ve katılımından dolayı, 2008’den bu yana başarı sınırlı kalmış, sadece 97 yeniden yapılandırma anlaşması imzalanmıştır” şeklinde değerlendirdi.

Kaynak: http://www.egitimhaberci.com/haber-38846-anka-2-nisan-2015-persembe-gundemi.html