3 Nisan 2015 Tarihli Gündem

-PAKİSTAN BAŞBAKANI ŞERİF ANKARA’DA

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'i, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul ediyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN ÇAVUŞOĞLU LİTVANYA’DA

-Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, Başbakan Algirdas Butkevicius tarafından kabul ediliyor. Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius ile görüşüyor.

-BAKAN IŞIK KOCAELİ’NDE

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Süleyman Şah İlkokulu’nun ve Koza Restoran’ın açılışına katılıyor. (Saat: 11.00/14.00)

-BAKAN MÜEZZİNOĞLU İSTANBUL’DA

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Conrad İstanbul Otel’de Türk Telekom’un teknik desteğiyle hayata geçirilen, sağlık alanında zaman ve mekandan bağımsız kişisel sağlık platformu kaydı olan “e- Nabız Sisteminin Tanıtım Programına” katılıyor. (Saat: 10.00)

-TBMM GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu’nda, Sayıştay üyeliği için seçim yapılıyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı’nın görüşmelerine devam ediliyor. (Saat: 14.00)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 11.00/11.30/12.00/14.00)

-OY PUSULALARI İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILIYOR

-7 Haziran’da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimine katılacak siyasi partilerin oy pusulasındaki yerlerini belirlemek için Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) kura çekimi yapılıyor. (Saat: 15.00)

-ENFLASYON AÇIKLANIYOR

-TÜİK, Mart ayı Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi ile Tüketici Fiyat Endeksini açıklıyor. (Saat:10.00)

-SAĞLIK BAKANI: ALO 182 İÇİN VATANDAŞLAR İLETİŞİM PAKETLERİNDE BEDAVA DAKİKALARI KULLANABİLECEK

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi'ni arayarak canlı operatörle görüşme hizmetinin 4 TL ile ücretlendirildiği iddialarının doğru olmadığını belirterek, “Yeni düzenlemeye göre 3 (üç) haneli özel numaraları aramak, sabit bir numarayı aramakla aynı kapsama dâhil edilmiştir. Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya iletişim paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabileceklerdir” dedi.

-S&P: FED FAİZİ ARTIŞI ÖZELLİKLE TÜRKİYE, GÜNEY AFRİKA GİBİ ÜLKELERİ ETKİLER

-Standard and Poor’s derecelendirme kuruluşu, Fed’in belirleyeceği faiz oranları artmaya başladığında yenilenmiş bir stresin görülme riski bulunduğunu belirterek, “Bu, özellikle büyümeleri önemli ölçüde dış finansmana bağlı Türkiye ya da Güney Afrika gibi ülkeleri etkiler” dedi.

Kaynak: http://www.egitimhaberci.com/haber-38913-anka-3-nisan-2015-cuma-gundemi.html