Çalışma Bakanı 2017 işsizlik oranının yüzde 9,5 olacağını ön gördü.

A Haber’de soruları yanıtlayan Müezzinoğlu, kasım ayında yüzde 12.1’e çıkan işsizliğin aralıkta da yükseleceğini söyleyerek, “Belki 12.3 gibi bir rakamla aralık ayının rakamı da mart ayında gelecek. Çünkü 3 ay sonrası geliyor rakamlar. Ama 2017 Ocak ayı itibarıyla düşmeye başlayacak” ifadelerini kullandı.

“İstihdam desteklerinin de etkisiyle işsizlik 2017 sonunda yüzde 9.5-10.5 aralığına gerileyecek, büyük bir aksilik olmazsa işsizlik yılı tek hanede bitirecek” dedi.

2 Milyon İstihdam

2 Milyon İstihdam

Müezzinoğlu, istihdam paketinin 1.5 milyon kişiyi iş sahibi yapacağını belirtirken 500 bin kişinin işbaşı eğitimi ile istihdamının sağlanacağını da kaydetti. Müezzinoğlu şöyle devam etti: “Yani bir defa, açık işsizlik var, iş beğenmemezlik var, açık iş alanları var, ama iş beğenmeyen var veya mevcut işi var daha iyi iş için bırakıp ayrılanlar var. Ama ‘Ben çalışma istiyorum, evime helal rızık götürmek istiyorum’ diyen kim varsa, genci, işten ayrılmışı, kim varsa yoğun bir destek veriyoruz. Kadınlarımıza, engellilerimize ve eski mahkumlara 100 binlik kontenjanı ayrıca veriyoruz.”

EBÜLTEN

Benzer haberler eklendiğinde mail ile bilgilendirilmek için ebültenimize kaydolun.

Bu İçeriğe Tepki Verin

Facebook Yorumları