Türkiye bankalar birliğinden çok önemli uyarı...

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yapılan açıklamada, telefonda kendilerini TBB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti çalışanı olarak tanıtan şahısların "bankacılık işlemlerine ilişkin komisyon ve masrafların iadesinin yapılacağı" vaadiyle dolandırıcılık girişimlerinde bulunduklarına ilişkin bilgi edinildiği bildirildi.

Açıklamada, TBB'nin kar amacı gütmeyen bir meslek örgütü ve sunmuş olduğu Bireysel Müşteri Hakem Heyeti hizmetinin ücretsiz olduğu, bu hizmete aracılık eden bir şirket, kurum veya kuruluş bulunmadığı belirtilerek, şöyle denildi: 

"Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvuru yapmamış kişilere, TBB çalışanlarının telefonla ulaşması mümkün değildir. Bu nedenle başvurusu olmayan kişiler, Bireysel Hakem Heyeti’ne atfen yapılan telefon aramalarına, SMS veya elektronik postalara kesinlikle itibar etmemeli, bir dolandırıcılık olayına maruz kalmamak için kişisel bilgilerini asla paylaşmamalıdır. Bu tür dolandırıcılık eylemleri ile karşılaşanların ivedilikle savcılık ve emniyet müdürlüklerine başvurması gerekmektedir."

AA (MUHASEBE TÜRK)

EBÜLTEN

Benzer haberler eklendiğinde mail ile bilgilendirilmek için ebültenimize kaydolun.

Bu İçeriğe Tepki Verin

Facebook Yorumları