Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal sanayicileri bir dizi müjde verdi.

Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal sanayicileri bir dizi müjde verdi.


Ağbal “İnşallah yakında vergisini süresinde ödeyen, vergi denetimlerinde herhangi bir sorun çıkmayan mükelleflerimize dönük bir düzenleme yapacağız. Ödüllendirme olacak” dedi. Ağbal, Damga Vergisi’nin düzenlenmesinde yapılacaklarının henüz bitmediğini de belirterek, “Kayıt dışılığa iten, girişimcilik üzerinde maliyet oluşturan, adeta işi yapılamaz hale getiren damga vergisi uygulamalarını bir bir kaldırmamız lazım” dedi. Ağbal şunları söyledi: “Eski vergi denetim anlayışını ortadan kaldırıyoruz, mükellef haklarını güçlendiriyoruz. Geriye dönük yoruma dayalı vergi raporu yazma meselesi ortadan kalkacak. Hazırlıklar yapıldı, yakında yönetmelikler çıkacak. İncelemenin başladığı andan itibaren şeffaf bir şekilde bunları mükellefle paylaşacağız. Kayıtlı ekonomiyi daha cazip hale getirmeliyiz. Bu konuda hep beraber, iş dünyası ile ortak çalışmalarımızın olması lazım.”

Kaynak: http://haber.star.com.tr/ekonomi/agbaldan-is-dunyasina-mujde-vergisini-duzenli-odeyene-odul-geliyor/haber-1136577

EBÜLTEN

Benzer haberler eklendiğinde mail ile bilgilendirilmek için ebültenimize kaydolun.

Bu İçeriğe Tepki Verin

Facebook Yorumları