Prim ve SGK borçlarının yapılandırılması için bugün son gün. Saat 17.00'den sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.
Prim borçlarının yapılandırılması için bugün son gün!

Prim ve SGK borçlarının yapılandırılması için bugün son gün. Saat 17.00'den sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.
Prim borçlarının yapılandırılması için bugün son gün!Sigorta prim borçlarını yapılandırmak için bugün son gün. SGK merkezleri bugün saat 17:00’a kadar borç yapılandırma hizmeti verecek. Vatandaşlar yapılandırma sayesinde borçlarının faizlerini sildirip ana parayı taksite böldürebilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sosyal güvenlik primlerinin yapılandırılmasıyla ilgili olarak, “Pazartesi saat 17.00’ye kadar primlerini yapılandırmayanlar, işlemlerini yaptırıp bu avantajdan yararlansınlar” açıklamasında bulunmuştu.

Çelik konuya ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

Sosyal güvenlik primlerinde yeni bir yapılandırma başlatıldı. Bu yasa ile ilgili süre pazartesi akşamı saat beşte sona eriyor. Şu ana kadar iki milyon müracaat gerçekleşti.

34 buçuk milyarlık bir yapılanma

4 milyon nakit olarak sosyal güvenlik kurumunun kasasına girdi. 34 buçuk milyarlık bir yapılanma söz konusu. Eski parayla 32.5 katrilyonluk bir yapılanmadır. Pazartesi günü son, duyduk duymadık demeyin. Bütün Rizeli kardeşlerime buradan sesleniyorum, bu imkandan yararlanalım. Niye bunu söylüyorum. Çünkü Salı günü telefonlar gelecek. Sayın bakanım bu uzatılamaz mı? Bizim yeni haberimiz oldu. Rize’den Türkiye’ye sesleniyorum; pazartesi saat 17.00’ye kadar primlerini yapılandırmayanlar Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerinize gidin ve borçlarınızı yapılandırın. Bu avantajdan yararlanın.

Kaynak: http://www.dunya.com/prim-borclarinin-yapilandirilmasi-icin-bugun-son-gun-251920h.htm

EBÜLTEN

Benzer haberler eklendiğinde mail ile bilgilendirilmek için ebültenimize kaydolun.

Bu İçeriğe Tepki Verin

Facebook Yorumları